BMW Sauber in de bijrol
Bij BMW Sauber willen ze vandaag waarschijnlijk snel vergeten. Nick Heidfeld start achterin het middenveld. Robert Kubica haalde weliswaar de laatste kwalificatie, maar daarin maakte hij geen schijn van kans.De verbeteringen aan de F1.09 brengen daarom nog niet het gewenste resultaat. BMW Sauber is dit seizoen vooralsnog veroordeelt tot een bijrol. Lichtpuntjes worden er echter wel gezien.
“De kwalificatie begon heel goed”, aldus Kubica. “In de eerste sessie reed ik twee goede ronden en mijn rondje in de tweede kwalificatie was uitstekend. Hierdoor kon ik de gok wagen om het daarbij te laten en daardoor spaarde ik een setje banden. Dat pakte goed uit en het geeft aan dat de auto beter is geworden.”
In de laatste sessie ging het echter helemaal mis. “Vanaf het begin onderstuurde de auto ontzettend. Het is wel duidelijk dat er iets mis was met de auto en ik kwam daarom gelijk de pits weer in. Heel jammer natuurlijk, hierdoor kon ik niet het potentieel van de auto laten zien”, besluit Kubica.
Heidfeld is niet tevreden met zichzelf. “Het goede nieuws is dat de auto absoluut is verbeterd. Des te teleurstellender is het dat ik daar geen profijt van kon hebben. Nadat ik in de ochtend in de twaalfde bocht de bandenstapels raakte kon ik mijn niet verder voorbereiden op de kwalificatie.”
“Het is moeilijk om een voorspelling van de race te maken. Inhalen is hier niet makkelijk maar ik hoop toch dat ik punten kan pakken”, aldus Heidfeld.
BvdB