De achtervleugel van de BMW F1.06 is door de FIA goedgekeurd. Gisteren ontstond ophef over de vermeende buigzaamheid van de vleugel. Honda dreigde protest aan te tekenen, maar nu de FIA BMW groen licht heeft gegeven is die dreiging van de baan.


Gisteren verklaarde Honda-baas Nick Fy tegen Autosport.com dat hij fotografisch bewijs had dat de vleugel van de BMW op hoge snelheid doorboog. Dit ondanks een verticale steun die het team, net als McLaren en Ferrari, op last van de FIA heeft moeten aanbrengen. Fry verklaarde het resultaat van de BMW-coureurs te zullen aanvechten als er niets tegen de vleugel gedaan werd. Sportdirecteur Mario Theissen legde de situatie voor aan FIA’s technisch gedelegeerde Charlie Whiting.

,,Charlie is vanmorgen bij ons geweest om de vleugel nog eens te inspecteren”, vertelde Theissen aan de Autosport-verslaggever aan wie Nick Fry een dag eerder zijn zorgen kenbaar maakte. ,,Hij heeft ons verzekerd dat de vleugel aan alle eisen voldoet en dat we ons geen zorgen hoeven te maken over legaliteit van onze auto.”

Theissen wist zelfs de positieve kant van het verhaal te ontdekken: ,,kennelijk hebben de concurrenten ook in de gaten dat we vooruitgang boeken…”