Jenson Button is blij. En daar heeft hij alle reden toe, want hij heeft de beste uitgangspositie verworven voor de Grand Prix van Australië. De Honda-coureur was vandaag de snelste in de kwalificatie. ,,Fantastisch!”
Buttons laatste pole-position dateerde van vorig seizoen, toen hij het veld in de opwarmronde aan mocht voeren. Veel langer kon hij er toen niet van genieten, want hij werd bij de start afgetroefd door de Renaults. De Renault-coureurs hebben al laten weten op een herhaling daarvan te hopen.

Daar had de Engelsman echter even geen boodschap aan. Hij was vooral blij dat hij de hectische kwalificatie met de snelste tijd afsloot. ,,Het weer is de hele dag al niet te voorspellen. Eerst kwamen we wat snelheid tekort, omdat we geen grip konden vinden. Daarom ben ik erg blij met deze pole-positie.”

Zo heeft Honda’s test van vorige week, waarvoor Rubens Barrichello speciaal terugkwam naar Europa, toch haar vruchten afgeworpen. Nu is het zaak voor Button om deze goede lijn door te trekken in de race. ,,Dit is natuurlijk een goede start. En tegelijkertijd heb ik de teamleden terug kunnen betalen voor het harde werk. Het doet me deugd om hier op de eerste startplaats te staan.”

KVN