Formule1


Daan de Geus
30 augustus 2011
Jenson Button hoopt snel duidelijkheid over zijn toekomst te krijgen van zijn team McLaren. De renstal uit Woking heeft namelijk een optie voor 2012 op de Brit, maar heeft deze nog niet gebruikt.
Button – bezig aan zijn tweede seizoen bij McLaren – wil er graag een derde jaar bij het team aan vast plakken, maar wacht dus nog op de mededeling van teambaas Martin Whitmarsh dat zijn optie wordt gelicht.
Volgens de 31-jarige Button ligt de bal dan ook bij McLaren en is het aan het team om de knoop door te hakken: “Het enige wat ze moeten doen is de optie in mijn contract gebruiken, en dan is het zeker dat ik ook volgend jaar weer bij McLaren rijd. Ik wil namelijk graag bij het team blijven”, legt hij uit in gesprek met de Engelse media.
“Het is nu dus wachten op Whitmarsh, want het team moet me benaderen”, vervolgt Button, wiens contractverlenging naar verluidt op zich laat wachten omdat McLaren hem graag een totaal nieuw – en langer lopend – contract wil aanbieden in plaats van simpelweg de optie voor 2012 te gebruiken.
Het team wil Button op die manier voor een langere termijn aan zich verbinden en de coureur gelijktijdig belonen voor zijn goede prestaties van dit jaar. Button heeft dit seizoen twee races gewonnen en staat – ondanks twee uitvalbeurten door technische mankementen – vierde in het WK.
Gerelateerd nieuws

Norris bagatelliseert McLaren-dominantie: ‘Verstappen was het snelst op Jeddah’
21 april 2025 18:30 - GP Saoedi-Arabië

Buitenlandse media zien ‘ijsjongen’ Piastri ontpoppen tot voornaamste titelkandidaat
21 april 2025 10:04 - GP Saoedi-Arabië
Podcast

‘Oscar Piastri racet net zo klinisch als Verstappen’ | Paddockpraat Update
21 april 2025 00:00 - GP Saoedi-Arabië

Piastri onderstreept vorm met winst in Jeddah: ‘Was er zeker van dat mijn auto de bocht zou halen’
20 april 2025 23:06 - GP Saoedi-Arabië