FIA wijst één DRS-zone aan voor Brazilië
Formule1


Daan de Geus
23 november 2011
Tijdens de race in Brazilië zullen de heren coureurs slechts op één recht stuk gebruik kunnen maken van de verstelbare achtervleugel, zo heeft race director Charlie Whiting (foto) van de FIA besloten.
In India en Abu Dhabi waren er telkens twee DRS-zones, maar op Interlagos krijgen de coureurs dus slechts op één recht stuk de mogelijkheid de verstelbare achtervleugel open te zetten, mits ze bij het passeren van het activatiepunt uiteraard binnen één seconde achter hun voorligger rijden.
De aangewezen DRS-zone voor Interlagos bevindt zich op het rechte stuk tussen bocht drie en vier, na de Senna S-bocht en dus niet op het rechte stuk waar ook start/finish ligt.
“We denken dat dit genoeg is”, zegt Whiting tegen Motorsport-Total. “Op het rechte stuk van start/finish kan namelijk sowieso al goed worden ingehaald en we willen het uiteraard ook niet te makkelijk maken.”
Gerelateerd nieuws


Jordan helemaal klaar met DRS: ‘Alsof je een bokser één hand op zijn rug bindt’
18 november 2024 19:00 - Nieuws

FIA geeft gehoor aan coureurs, DRS-zone in Bakoe aangepakt
12 september 2024 11:30 - GP Azerbeidzjan
