Klien verbijt teleurstelling
’Superman! Superteam! Superpodium!’ Dat was de kop van het Red Bull-persbericht na de podiumplek van David Coulthard. Maar misschien kwam die podiumplek Christian Klien wel toe. Alleen stond de Oostenrijker met lege handen, terwijl ’DC’ met cape en al zijn beker in ontvangst nam. De Red Bull-coureur snoerde al zijn criticasters met een sterk optreden de mond, nadat er twee weken geleden plotseling hevige geruchten waren dat Robert Doornbos hem vanaf de Grand Prix van Monaco zou vervangen. Klien kende een goede start waarbij hij meteen opschoof naar de tiende plek.
Daardoor had hij meteen uitzicht op punten, want hij belandde in een grote groep van coureurs die vrijwel hetzelfde tempo reden. Omdat zijn auto erg zwaar was en hij maar één pitstop hoefde te maken, zag het er goed voor hem uit.
Na zijn pitstop reed hij voor teamleider David Coulthard. ,,De auto was erg sterk en ik zou minimaal in de punten zijn geëindigd. We moeten aan de betrouwbaarheid gaan werken, want dit soort incidenten overkomen ons te vaak", jammert Klien.
Toen Rubens Barrichello en Jarno Trulli later in de race wegvielen, was voor ’DC’ de weg vrij om Red Bulls eerste podiumplek in de nog jonge historie van het team te scoren. Hij profiteerde dus optimaal, maar reed tot Kliens uitvalbeurt wel achter de Oostenrijkse coureur. ,,Ik verloor de aandrijving, toen kon ik het wel vergeten. Dat David op het podium stond toont aan dat het potentieel er wel is. Dat is wel bemoedigend.”
KVN