Volgens MF1 Racing’s Managing Director Colin Kolles, is de afgeknepen V10-motor waarmee Scuderia Toro Rosso dit seizoen rijdt, illegaal. Als het aan Kolles ligt, wordt het B-team van Red Bull zo snel mogelijk door de FIA opgedragen om over te stappen naar de achtcilinder.


Het voormalige Minardi gaat tegenwoordig door het leven als Scuderia Toro Rosso, sinds het team werd overgenomen door Red Bull. Toen bekend werd dat vanaf 2006 alle teams met een 2,4-liter V8 moesten rijden in plaats van een drieliter V10, kreeg Minardi wegens financiële tekortkomingen toestemming om met een afgeknepen V10 te rijden. Maar inmiddels is Minardi niet meer en het budget van het nieuwe Toro Rosso is aanzienlijk gegroeid. Daarom vindt Kolles dat het niet door de beugel kan dat het team alsnog met de aangepaste V10 mag rijden. Dat zou ten nadele zijn van MF1 Racing, denkt de Duitser.

,,De auto is niet legaal”, beweert Kolles. ,,Ik heb hier een heel duidelijke mening over, maar deze motor hoort niet meer thuis in de Formule 1. Om financiële redenen werd er een uitzondering voor Minardi gemaakt, maar dat is nu niet meer het geval. Het is voor mij onbegrijpelijk dat Red Bull honderden miljoenen uitgeeft, twee teams heeft en eigenlijk de wereld voor de gek houdt”, moppert Kolles.

Als Toro Rosso sneller zal blijken dan MF1 Racing, zal Kolles overwegen om actie te ondernemen, zegt hij. ,,Ik heb vertrouwen in de FIA, het is aan hun om er iets aan te doen. Zij hebben gezegd dat ze ervoor zullen zorgen dat Toro Rosso achteraan de grid blijft.” MF1 Racing testte deze winter zowel met een V8-motor als met een afgeknepen V10 om aan de FIA te laten zien dat de motoren niet gelijk aan elkaar zijn. Ook andere teams hebben hun zorgen geuit over het eventuele voordeel dat Toro Rosso zou kunnen halen uit de afgeknepen V10-motor. Maar Kolles zegt dat het hem ook om de financiën gaat.

,,Een V8-motor is veel duurder dan een V10. Als de V10 afgeknepen is, kun je er veel langer mee rijden en is deze ook betrouwbaarder.”

Ook MF1 Racing-coureur Tiago Monteiro is bezorgd over de motor van Toro Rosso. ,,Ik maak me persoonlijk zorgen. We hebben de V8 en de V10 met elkaar vergeleken en ik was zeven tienden sneller met dezelfde auto met daarin een andere motor (de V10, red.). Dus ik vind het oneerlijk dat zij (Toro Rosso, red.) met de V10 mogen rijden, omdat deze momenteel zeven tienden sneller is. Als de regels ongewijzigd blijven, zal Toro Rosso sneller zijn dan wij”, concludeert Monteiro.

LP