Mercedes rekent op prima weekend in Monaco
Formule1


Daan de Geus
19 mei 2012
Mercedes-coureurs Nico Rosberg en Michael Schumacher rekenen erop dat ze in Monaco goed voor de dag kunnen komen, ondanks dat Schumacher een gridstraf moet inlossen en de banden er waarschijnlijk wederom een hoofdrol gaan spelen.
“Ik ben altijd snel geweest in Monaco en denk dat we er volgende week een goed resultaat kunnen behalen”, zegt Rosberg in zijn vooruitblik op de race. “Volgens mij past onze auto bovendien goed bij het circuit”, denkt de Duitser.
“Ik verwacht echter wel dat het managen van de bandenslijtage weer erg belangrijk wordt”, benadrukt Rosberg, die denkt dat het een weekend vol verrassingen kan worden: “We hebben vijf verschillende winnaars gezien in de eerste vijf races, dus er zijn daardoor iets van tien coureurs die kandidaat zijn voor de zege in Monaco. Het belooft dus een interessant weekend te worden.”
Teamgenoot Schumacher kijkt ook vooruit naar de race in het Prinsdom, maar doet dat wel in de wetenschap dat hij na de kwalificatie vijf startplaatsen moet inleveren. Dit vanwege de aanvaring die hij tijdens de race in Barcelona met Bruno Senna had. “Die gridstraf is een domper, maar het betekent aan de andere kant ook gewoon dat ik nog meer mijn best moet doen dan normaal”, verklaart Schumacher.
“Ondanks de straf ben ik er bovendien redelijk zeker van dat we goed kunnen presteren in Monaco”, vervolgt de zevenvoudig wereldkampioen. “Ons hele teams heeft namelijk keihard gewerkt om de auto verder te ontwikkelen, dus we gaan gewoon proberen er het beste van te maken.”
Gerelateerd nieuws

Wolff bestempelt potentiële regelwijziging 2026-motoren als ‘grap’: ‘Bijna hilarisch’
21 april 2025 17:00 - Nieuws

Russell betreurt prestaties Mercedes in Jeddah: ‘Vijfde plek is wat we verdienden’
21 april 2025 13:00 - GP Saoedi-Arabië

Russell zag Verstappen meesterlijke strategie gebruiken: ‘Hadden wij niet bedacht’
20 april 2025 13:58 - GP Saoedi-Arabië

Russell klokt derde tijd in Saoedi-Arabië: ‘Wordt nog een lange race’
19 april 2025 20:30 - GP Saoedi-Arabië