
Bouke van den Berg
10 mei 2013
De start van McLaren in Spanje is niet denderend te noemen. Het Formule 1-team kwam op het circuit van Barcelona in de tweede training niet verder dan de twaalfde en dertiende tijd.
Jenson Button was een halve seconde sneller dan Sergio Pérez. De Engelsman noteerde in de eerste, verregende training geen tijd. Gezien de updates die McLaren mee heeft genomen voor de Grand Prix van Spanje, kwam het matige weer niet goed uit. “Zoals elk pakket updates zit er ook aan deze verbeteringen goede en slechte punten”, aldus de Formule 1-wereldkampioen van 2009.
“We snappen nu meer van de verschillen tussen de windtunnel en het circuit”, vervolgt Jenson Button. “Dat is voor de toekomst een goede zaak, maar je wil natuurlijk meer dan dat. We hebben ons verbeterd. Dat geldt echter ook voor de concurrentie. Vanochtend werden we beperkt in onze activiteiten dus we moeten veel data doorspitten om de auto morgen goed te veranderen.”
“We moeten kijken naar onderdelen die wellicht goed werken en kijken naar wat de balans niet ten goede komt. Er zijn een paar gebieden waar we ons op gaan richten. Hopelijk zijn we morgen wat sneller.”
Sergio Pérez is niet veel wijzer geworden vandaag. “Het draaide vandaag alleen om de middagsessie”, aldus de Mexicaanse F1-coureur. “We moesten zo veel mogelijk informatie vergaren. Dit was niet een dag waar we op hoopten maar het is een goede zaak dat we veel data binnen hebben gelepeld.”
“Het is lastig om een conclusie van vandaag te trekken. Essentieel is dat we veel informatie hebben verzameld die we nu kunnen invoeren in onze simulatiesoftware. We zijn ietsjes beter geworden en maken steeds vaker grote stappen. Hopelijk gaat dat de komende races door.”
Gerelateerd nieuws

Russell ziet het somber in: ‘McLaren kan al volledig op 2026 focussen’
15 maart 2025 15:30 - GP Australië

Marko blijft zijn geld inzetten op Verstappen: ‘Heb al vijfhonderd euro gewonnen van Jos’
15 maart 2025 14:00 - GP Australië

Piastri over strijd met Norris: ‘Zullen voordeel pakken als kans zich voordoet’
15 maart 2025 08:16 - GP Australië

Lando Norris pakt pole in Australië: ‘Perfecte manier om jaar te beginnen’
15 maart 2025 07:19 - GP Australië